Słowik Okna
stolarka okienna kielce

Montaż drzwi tarasowych lub balkonowych powinien odbywać się wówczas, gdy posiadają one już solidne podparcie. Jego brak może prowadzić do zupełnej utraty funkcjonalności drzwi. Powinny być one od razu dostosowane do posadzki, ażeby nie przepuszczać powietrza, co w zimie będzie bardzo dawać się we znaki.


Drzwi tarasowe/balkonowe – montaż

Próg zacznie zamarzać, a zewnętrzna izolacja przeciwwilgociowa przestanie zupełnie być efektywna. Zimno będzie przenikało do środka – i mieszkańcy zaczną narzekać, że w ogóle zachciało im się posiadać balkon. Tymczasem nie chodzi wcale o sam fakt jego posiadania, a o to, że drzwi zostały niewłaściwie zamontowane. Nie wolno podpierać ich cegłami przy montażu, bo grozi to jedynie odkształceniem!


Montaż bez posadzki – porady

Nie oznacza to oczywiście, że montaż drzwi tarasowych lub balkonowych nie jest w ogóle możliwy, jeśli posadzka nie jest jeszcze położona. Trzeba to jednak zrobić w odpowiedni sposób! Dostępne są trzy skuteczne i bezpieczne rozwiązania: - podmurowanie drzwi bloczkami i ich docieplenie - zastosowanie systemowego profilu bazowego lub poszerzenia (najbardziej polecane) - kombinacja obu tych rozwiązań (stosowana, gdy drzwi osadzone są na wysokości powyżej 20 centymetrów).


Montaż drzwi tarasowych / balkonowych

Samodzielnie nie warto decydować się na próby montażu drzwi tarasowych/balkonowych. Być może się uda, ale na pewno izolacja nie zostanie odpowiednio zachowana, a pierwsze problemy jesienią czy w zimie pozwolą pożałować chęci sprawdzenia własnych umiejętności. Usługę montażu oferuje wiele firm, które sprzedają okna i drzwi – w tym również i nasza firma. Wystarczy zapoznać się z naszą ofertą i skontaktować się z nami – omówimy szczegóły współpracy!

 

< powrót

Słowik okna
Potrzebujesz wyceny?
Albo bezpłatnego pomiaru?
Zadzwoń +48 604 063 707
Lub napisz do nas kielce@slowik-okna.pl
Bramy Wiśniowski

Oferta

 • Bramy garażowe

  segmentowe, roletowe, uchylne, rozwierne, automatyka

 • Bramy przemysłowe

  segmentowe, roletowe, podwieszane przesuwne, automatyka

 • Ogrodzenia posesyjne

  bramy przesuwne i dwuskrzydłowe, furtki, segmenty, słupy, automatyka

 • Ogrodzenia przemysłowe

  bramy przesuwne i dwuskrzydłowe, furtki, segmenty, słupy, ogrodzenia panelowe kratowe, automatyka

 • Stolarka aluminiowa

  drzwi, okna, ścianki i fasady aluminiowe, drzwi automatyczne, drzwi, ścianki i fasady aluminiowe ppoż.

 • Stolarka stalowa

  drzwi i ścianki stalowe profilowe, drzwi i ścianki stalowe profilowe ppoż., drzwi stalowe płaszczowe ppoż. i bez odporności