Słowik Okna
stolarka okienna kielce

Największe urządzenie jakie montowane jest w naszych domach, a jednocześnie musi zapewnić nam maksymalny poziom bezpieczeństwa to brama segmentowa. Tak jak każdy mechanizm, tak również ona wymaga wykonywanej regularnie konserwacji. Wystarczy kilka naprawdę drobnych zabiegów, aby brama była niezawodna przez wiele lat.


Jeśli zamontowana brama garażowa nie tylko cieszy właściciela, ale również wzbudza prawdziwy podziw znajomych i sąsiadów, warto wygospodarować kilka minut, aby działała ona sprawnie i bezpiecznie.

Wszystko pod kontrolą.
Wykonywany regularnie przegląd techniczny bramy garażowej to najlepszy sposób na to, aby szybko zareagować wówczas, gdy poszczególnie jej elementy zaczynają się zużywać. Tyczy się to między innymi uszczelek. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, powinniśmy zasięgnąć porady wykwalifikowanego fachowca, który jest w stanie dokładnie sprawdzić, które elementy należy wyregulować. Do wykonania takich działań niezbędna jest odpowiednia wiedza techniczna i bogate doświadczenie. Nie oznacza to jednak, że pewnych zabiegów pielęgnacyjnych właściciel bramy nie może wykonać samodzielnie.

Bramy Wiśniowski - Czyste zadowolenie

Niezależnie od lat brama zawsze może zarówno działać, jak i prezentować się tak, jakby była nowa. Należy jednak zadbać o to, aby sama brama i jej otoczenie utrzymane były w czystości. Co ważne, nie wiąże się to z dużym nakładem pracy ani czasu. Miejscem, w którym mogą gromadzić się nieczystości są prowadnice. Wystarczy jednak sięgnąć po miękką szczotkę bądź suchą ściereczkę. Nagromadzone nieczystości można także wydmuchać. Do odświeżenia płaszcza bramy i koloru wystarczy sięgnąć po zwykłą wodę z dodatkiem środka czyszczącego o delikatnym działaniu.

Płynna praca
Zaleca się, aby regularnie smarować wszystkie ruchome części bramy garażowej. Chodzi oczywiście o zawiasy oraz sprężyny. UWAGA: nie smarujemy wykonanych z plastiku rolek. Dobrze jest zapoznać się wcześniej z zaleceniami producenta. Znaleźć można je w instrukcji, która zawsze dołączona jest do bramy.

Firma WIŚNIOWSKI ma w swojej ofercie specjalny smar półstały w sprayu HWS – 100, który cechuje się wysoką przyczepnością i doskonałymi właściwościami antykorozyjnymi. Aplikuje się go bez żadnego problemu. Jego zastosowanie to eliminacja skrzypiących dźwięków, a także gwarancja doskonałego nasmarowania nawet tych miejsc, które są naprawdę trudno dostępne.

Testy zabezpieczeń
Nie można zapominać o wykonywaniu takich czynności, jak kontrola działania zabezpieczeń. Od ich prawidłowego działania uzależnione jest zatrzymanie bramy wówczas, gdy napotka ona na przeszkodę. Bramę należy sprawdzać również w stanie rozblokowanym.

 

  

< powrót

Słowik okna
Potrzebujesz wyceny?
Albo bezpłatnego pomiaru?
Zadzwoń +48 604 063 707
Lub napisz do nas kielce@slowik-okna.pl
Bramy Wiśniowski

Oferta

 • Bramy garażowe

  segmentowe, roletowe, uchylne, rozwierne, automatyka

 • Bramy przemysłowe

  segmentowe, roletowe, podwieszane przesuwne, automatyka

 • Ogrodzenia posesyjne

  bramy przesuwne i dwuskrzydłowe, furtki, segmenty, słupy, automatyka

 • Ogrodzenia przemysłowe

  bramy przesuwne i dwuskrzydłowe, furtki, segmenty, słupy, ogrodzenia panelowe kratowe, automatyka

 • Stolarka aluminiowa

  drzwi, okna, ścianki i fasady aluminiowe, drzwi automatyczne, drzwi, ścianki i fasady aluminiowe ppoż.

 • Stolarka stalowa

  drzwi i ścianki stalowe profilowe, drzwi i ścianki stalowe profilowe ppoż., drzwi stalowe płaszczowe ppoż. i bez odporności