Słowik Okna
stolarka okienna kielce

Garaż to pomieszczenie, do którego wjeżdżamy nawet kilka razy w ciągu dnia, nierzadko traktujemy garaż jako schowek, służący do przechowywania sprzętu domowego lub sezonowych narzędzi ogrodniczych. Nietrudno więc zauważyć, że dobrze dobrana brama garażowa powinna być wygodna w użytkowaniu, wytrzymała, a nade wszystko dopasowana do charakteru budynku i współgrająca pod względem estetycznym z otoczeniem. Na rynku można znaleźć różne rodzaje bram, największym zainteresowaniem cieszą się modele roletowe, segmentowe oraz uchylne.


Bramy roletowe - Kielce


BRAMA ROLETOWA, określana także mianem rolowanej, to model, którego funkcjonowanie jest bardzo podobne do działania zewnętrznej rolety. Brama roletowa jest zbudowana z wąskich profili, które podczas otwierania bramy zwijają się na znajdujący się w skrzynce wałek (ilość profili zależy przede wszystkim od wysokości i szerokości bramy). Jest to model, który pozwala oszczędzić miejsce zarówno w obrębie garażu, jak i pod sufitem, zapewniając miejsce do przechowywania sprzętu w postaci bagażnika samochodowego, nart, deski surfingowej itp. W przeciwieństwie do bram uchylnych, bramy roletowe nie wymagają zabezpieczenia dodatkowego miejsca przed garażem.

Bramy uchylne - Kielce


BRAMA UCHYLNA
to model, który – w celu użytkowania - wymaga zapewnienia dodatkowej przestrzeni przed wjazdem (optymalnie jest to 1 metr). Przedmiotowa brama składa się z jednego sztywnego skrzydła, które unosi się ku górze po prowadnicach, które zostały zamontowane wzdłuż ościeży oraz pod stropem. Bramy uchylne – w zależności od modelu – są uruchamiane za pomocą napędu lub ręcznie.
Wybierając bramę uchylną należy liczyć się z ograniczeniami przestrzennymi poza szerokością i wysokością wjazdu należy uwzględnić także odległość pomiędzy górną krawędzią otworu i stropem, a także odległość pomiędzy bocznymi krawędziami otworu wjazdowego a ścianami – są to miejsca, w których należy zamontować prowadnice.
Biorąc pod uwagę powyższe fakty nietrudno zauważyć, że w przypadku ograniczonej przestrzeni, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie bramy uchylnej np. w świetle otworu wjazdowego.

Bramy segmentowe Wiśniowski - Kielce


BRAMA SEGMENTOWA
to model wybierany najczęściej. Przedmiotowa brama jest dostępna w szerokościach od 2 m do 5,5 m oraz do 3 m wysokości. Model składa się z segmentów, które podczas otwierania unoszą się pionowo ku górze, a następnie poziomo wzdłuż sufitu. Poszczególne segmenty są łączone za pomocą zawiasów i przesuwają się dzięki rolkom jezdnym, poruszających się po prowadnicach.

Montaż bramy za otworem sprawia, że w celu jej otwarcia nie ma konieczności zapewnienia dodatkowej przestrzeni – w praktyce oznacza to, że auto zaparkowane przed wjazdem nie będzie stanowić żadnej przeszkody, bez problemu można też wjechać do garażu wprost z ulicy.

W zależności od modelu, bramy segmentowe mogą być otwierane i zamykane za pomocą automatycznych systemów sterowania lub ręcznie. Warto dodać, że w przypadku bram sterowanych elektrycznie istnieje możliwość otwierania za pomocą wygodnego pilota, bez konieczności wysiadania z auta.

Godny podkreślenia jest także fakt, że większość bram posiada dodatkowe zabezpieczenia w postaci fotokomórek, jak również ochronę przed przeciążeniem – w sytuacji pojawienia się przeszkody, zasuwający się płaszcz zostaje automatycznie zatrzymany, po czym wraca do pozycji otwartej.

Istnieje możliwość zintegrowania bramy garażowej z dodatkowymi drzwiami, zwiększając w ten sposób komfort użytkowania. Przy sprzyjających warunkach technicznych można zainstalować dodatkowe drzwi boczne, niezależne od bramy garażowej, aczkolwiek współgrające z nią pod względem estetycznym.

  

< powrót

Słowik okna
Potrzebujesz wyceny?
Albo bezpłatnego pomiaru?
Zadzwoń +48 604 063 707
Lub napisz do nas kielce@slowik-okna.pl
Bramy Wiśniowski

Oferta

 • Bramy garażowe

  segmentowe, roletowe, uchylne, rozwierne, automatyka

 • Bramy przemysłowe

  segmentowe, roletowe, podwieszane przesuwne, automatyka

 • Ogrodzenia posesyjne

  bramy przesuwne i dwuskrzydłowe, furtki, segmenty, słupy, automatyka

 • Ogrodzenia przemysłowe

  bramy przesuwne i dwuskrzydłowe, furtki, segmenty, słupy, ogrodzenia panelowe kratowe, automatyka

 • Stolarka aluminiowa

  drzwi, okna, ścianki i fasady aluminiowe, drzwi automatyczne, drzwi, ścianki i fasady aluminiowe ppoż.

 • Stolarka stalowa

  drzwi i ścianki stalowe profilowe, drzwi i ścianki stalowe profilowe ppoż., drzwi stalowe płaszczowe ppoż. i bez odporności